Эффективнось технологии HydraFacial MD® | Д.м.н Владимир Цепколенко (Институт "Виртус")

HydraFacial®: Клінічні результати | Д.м.н Володимир Цепколенко (Інститут “Віртус”)

Пошук і широке впровадження у повсякденну практику нових апаратних методів косметології, що поєднують в собі високу ефективність і безпеку, є пріоритетним напрямком сучасної естетичної медицини. Через це приємною новиною стала звістка про появу нової технології – гідродермабразії, або HydraFacial®. Вона об’єднала в собі безкристалічну мікродермабразію, вплив мультифункціональними сироватками на основі антиоксидантів з вакуумом.

ЗНАЙОМСТВО З ТЕХНОЛОГІЄЮ HYDRAFACIAL®

Інноваційна технологія гідродермабразії була розроблена американськими фахівцями в 2007 році, але вже встигла здобути визнання провідних косметологів, її активно застосовують у відомих клініках естетичної медицини в багатьох країнах світу. В Україні ця технологія з’явилася в 2010 році.

Використання HydraFacial® дозволяє одночасно глибоко очистити шкіру, інтенсивно її зволожити й омолодити.

Процедура HydraFacial

Використання спеціальної запатентованої насадки в поєднанні з вакуумом забезпечує відлущування відмерлих клітин епідермісу, сприяє очищенню забруднених ділянок шкіри. При цьому нижні шари епідермісу піддаються активному впливу мультифункціональних сироваток, що містять цитокіни та фактори росту, необхідні для активації процесів відновлення.

КЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДЕРМАБРАЗІЇ

Сповідуючи головну мету доказової медицини – лікар повинен застосовувати у веденні пацієнта тільки ті методи і препарати, корисність яких доведена в об’єктивних дослідженнях, – фахівці Інституту естетичної медицини «Віртус» проводили вивчення впливу технології вакуумного гідропілінгу на стан шкірного покриву за допомогою об’єктивних інструментальних методів діагностики.

 

До и после процедуры HydraFacial

Раніше нами були виокремлені 4 типи інволюційно-дистрофічних змін (ІДЗ) шкіри (Цепколенко В.А., 2006): судинний, атопічний, гіперпластичний і гіпоестрогенемічний, що відрізняються зовнішніми проявами і гістологічними особливостями.

Під наглядом було 59 пацієнтів з гіпоестрогенемічним типом ІДЗ шкіри у віці від 37 до 74 років. Для даної групи пацієнтів характерні: гіперкератоз, сухість і в’ялість шкіри, пігментація, превалюють статичні і гравітаційні зморшки, часто наявне постакне.

Усі пацієнти пройшли курс лікування за технологією вакуумного гідропілінгу. До і після курсу процедур проводилося об’єктивне обстеження стану шкірного покриву всіх пацієнтів, що включає: оцінку гідратації і електропровідності, ультразвукову (УЗ) доплерографію і сканування шкіри.

HYDRAFACIAL®: КЛІНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Мал. 1. Значення величини середнього показника зволоженості, %

Оцінка гідратації проводилася за допомогою апарату SD-27 (Німеччина). Результати оцінювалися в процентах. Середня величина показника гідратації ділянки, на якій проводилися процедури, становила 73% до і 93% після проведення процедури. Тобто показник приросту склав 20%.

Мал. 2 Значення показника середньої величини електропровідості, мкА/см2

Вимірювання електропровідності проводилося за стандартною методикою з використанням приладу «Елітеріс-ЕД» з вихідними параметрами вимірювань 4,5 В і 200 мкА. Середня величина електропровідності ділянки шкіри до проведення процедури склала 17,4 мкА / см². Після проведення – 23,2 мкА / см².

Мал. 3. Значення середньої величини об'ємної швидкості кровотоку, мл/хв/см3

Доплерографію проводили за допомогою апарата «Мінімакс – Допплер – К» (Росія) – ультразвукового комп’ютеризованого приладу для дослідження кровотоку в макро- і мікросудинах. Даний прилад також дозволяє оцінити тоноеластичні властивості судин і такі кількісні характеристики, як лінійна швидкість кровотоку, індекс пульсації та індекс опору. Однак особливо важливим для нас було вивчити найбільш об’єктивний показник адекватності мікроциркуляторного русла дерми – об’ємну швидкість кровотоку в шкірі (Qas). До проведення процедур ця величина склала 0,0363 мл/хв/см³, а після проведення – 0,0427 мл/хв/см³, що свідчить про істотне посилення кровопостачання досліджуваної ділянки шкірного покриву, а отже – і про поліпшення процесів метаболізму в ній.

Мал. 4. Значення середньої величини показника товщини епідермісу, мкм

Вивчення стану епідермісу і волокнистих структур дерми проводилося за допомогою УЗ-сканера цифрової системи ультразвукової візуалізації (Digitales Ultraschall Bildgerät ™, DUB) з датчиком, частотою 30 МГц (Німеччина). Цей прилад дозволяє проводити глибоку діагностику морфологічних і функціональних змін усіх шарів шкіри і її придатків, а також здійснювати моніторинг ефективності косметологічних процедур (в тому числі зовнішньої терапії, системної фармакотерапії, апаратної косметології). В цьому дослідженні нами оцінювалися два показники ультрасонограм пацієнтів: товщина епідермісу (яку, на відміну від гістологічних досліджень, ми змогли вивчити in vivo) і акустична щільність дерми.

До проведення процедур середня товщина епідермісу становила 137 мкм, а після проведення – 125 мкм, що свідчить про усунення однієї з основних негативних ознак даного ІДЗ шкіри – гіперкератозу. Акустична щільність дерми створює уявлення про наявність в досліджуваній ділянці небілкових і білкових молекул. До останніх, перш за все, відносяться колагенові і еластинових волокнисті структури. Вимірюється акустична щільність в умовних одиницях (у.о.). До проведення процедури середня акустична щільність дерми становила 2 у.о., а після проведення – 4 у.о., що пояснюється поліпшенням стану колагенових волокон дерми.

ВИСНОВКИ ПРО ПЕРЕВАГИ HYDRAFACIAL®

Позитивні зміни об’єктивних показників шкіри після проведення курсу HydraFacial® дозволяють говорити з позицій доказової медицини про цю технологію як про безпечну високоефективну неінвазивну методику, яка може бути рекомендована для широкого застосування в клініках естетичної медицини.

HydraFacial

Вперше стаття Володимира Цепколенка вийшла друком в журналі Les nouvelles esthetiques # 1 в 2011.

Косметологічні апарати    »    Новини    »    HydraFacial®: Клінічні результати | Д.м.н Володимир Цепколенко (Інститут "Віртус")
, , ,
Попередній запис
HydraFacial® – рецепт краси та молодості вашої шкіри! | Доктор Аліса Онопко
Наступний запис
5 топ-причин спробувати HydraFacial®
Меню