Преса, Експерти

Класичну вакуумну чистку сьогодні вже не роблять ніде … Ізабелла Айрапетова

Чистка шкіри – одна з базових косметологічних процедур.

Вона призначена для очищення поверхні епідермісу, видалення забруднень з пір, чорних крапок і запальних елементів. З цією метою використовуються різні техніки, в тому числі вакуумну чистку обличчя. Вона з’явилася трохи більше 10 років тому і сьогодні зберігається в переліках послуг деяких косметологічних салонів. А в продажу можна знайти апарати, які дозволяють виконувати процедуру будинку і економити на послугах косметолога.

Як проводиться очищення шкіри за цією технікою? Чи можна робити його в домашніх умовах? І які ризики є у процедури? З цими питаннями ми звернулися до косметолога мережі Центрів естетичної медицини і косметології «Новоклінік» Ізабеллі Айрапетовой.

Що таке вакуумна чистка шкіри лиця

Очіщеніе поверхні шкіри і пір здійснюється за допомогою вакууму, який формує прилад зі спеціальною насадкою у вигляді мініатюрної емкості.

Попередньо особу вмивають, очищують від косметики. Після цього наносять склади, які добре зволожують і розпушують епідерміс, щоб полегшити видалення чорних крапок. А після цього приступають до роботи з вакуумом: насадкою проходяться по всіх ділянках, які вимагають очищення. Косметолог затримує прилад над кожною чорною крапкою, яку вакуум витягає з пори.

На розквіті популярності процедуру називали безпечної і нетравматичними. У рекламі часто можна було зустріти запевнення, що вона служить гідною альтернативою механічному чищенню, не травмує шкіру, тоді як руками або інструментом косметолог може залишати на обличчі сліди. Її додатковою перевагою вважали лімфодренажну дію: прилад очищає пори, покращує лімфоток, виконує легкий масаж – чим не ідеальна процедура?

Але з часом стало зрозумiло, що негативних наслідків навіть професійна вакуумна чистка обличчя може принести куди більше, ніж позитивних.

«Мені здається, що класичну вакуумну чистку сьогодні вже не роблять ніде, – коментує косметолог Ізабелла Айрапетова. – Це вкрай травматична для судин процедура, вона може провокувати розвиток купероза. А якщо судинну сіточку вже видно, вакуум посилить її прояви».

Як роблять вакуумну чистку лиця

З часом від класичної техніки в косметології стали відмовлятися, а на зміну їй прийшли комплексні доглядовi процедури, в яких легкий вплив вакууму стало одним з етапів роботи з шкiрею.

Вiн використовується в техніці гідрофешл (Hydrafacial), покликаної зволожити і освіжити шкіру , очистити її і наситити активними речовинами доглядових сироваток. Процедура швидко стала популярною в косметологічних салонах, у неї з’явилися численні аналоги. Але вважати її чищенням в звичному розумінні помилково, так як вона має на увазі не стільки очищення, скільки повноцінний догляд, зволоження, омолодження.

«Рекомендувати вакуумну чистку в класичному варіанті я нікому не буду, – продовжує Ізабелла Айрапетова. – Це застаріла методика, яка може привести до розвитку проблем. У неї є протипоказання: судинна сіточка на обличчі, схильність до її появи. Процедура не заборонена, тому, можливо, десь ще і використовується в косметологічних салонах, наприклад в регіонах. Але в професійній косметології вона не рекомендована».

На думку фахівця, протипоказання до застосування вакууму є практично у кожної жінки. У дев’яти жінок з десяти спостерігаються прояви купероза в більшій чи меншій мірі. У багатьох судини розташовані близько до поверхні шкіри, а вакуумним впливом їх можна зробити більш помітними. На розвиток купероза впливають стреси, неправильне харчування, нестача в їжі вітамінів, які потрібні для еластичності судин і зміцнення їх стінок.

У зв’язку з цим про профілактику купероза в віці після 20 років варто дбати кожній жінці: вірно харчуватися, регулярно приймати полівітамінні комплекси і використовувати косметичні засоби для зміцнення судинної стінки. А ось робити вакуумну чистку в салоні або домашніх умовах точно неварто.

Альтернатіви

«Якщо купили такий апарат для застосування вдома, відкладіть його в сторону і не використовуйте, – радить експерт. – Крім травм нічого більш шкірі ви не принесете. І навіть якщо ретельно підготуєте лице, витягнути чорну крапку вакуумом без професійних навичок у вас не вийде».

Замість вакуумної чистки фахівець рекомендує звернути увагу на інші процедури: механічну, ультразвукову або комбіновану. При цьому рішення про те, яку процедуру використовувати, повинен приймати косметолог на підставі оцінки стану кожі.

Якщо шкіра здорова, періодично варто робити атравматичне механічне чищення косметичними засобами. Така процедура дуже приємна, не доставляє дискомфорту і добре освіжає обличчя. При наявності незначних забруднень косметолог порекомендує ультразвук, а якщо забитих пір багато або є глибокі елементи, впоратися з ними можна тільки інструментом або руками. Вакуум ж варто залишити в минулому, щоб в майбутньому не отримати помітну судинну сіточку на лиці.

Автор: Тетяна Торська; косметолог Ізабелла Айрапетова

Джерело: riafan

Косметологічне обладнання    »    Блог    »    Класичну вакуумну чистку сьогодні вже не роблять ніде ... Ізабелла Айрапетова
Меню